tu bije serce ciechocińskich festiwali

Muszla koncertowa im. Kazimierza Kowalskiego

Sercem festiwalowego życia Ciechocinka jest położona w Parku Zdrojowym Muszla koncertowa. Całe lato odbywają się tutaj występy, koncerty oraz konkursy. Do najpopularniejszych należą “Festiwal Operowo-Operetkowy” czy “Gala Polskich Tenorów” czy „Vistula Sounds” Wyjątkowego charakteru nadają jej specjalne iluminacje oraz zakopiańskie budownictwo. 

Muszla koncertowa w Ciechocinku, a dokładnie w Parku Zdrojowym to jeden z charakterystycznych elementów tego znanego polskiego uzdrowiska. Konstrukcja muszli koncertowej ma kształt półkolisty, który sprzyja rozchodzeniu się dźwięków, dzięki czemu muzyka może być słyszana w dużym obszarze parku. Muszla jest często miejscem różnorodnych wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty, spektakle teatralne, występy taneczne czy festiwale. Jest to ważny punkt na mapie kulturalnej Ciechocinka, przyciągający nie tylko kuracjuszy, ale i turystów z innych części kraju. Park Zdrojowy w Ciechocinku słynie z pięknych alejek, kwiatowych parterów i roślinności, co sprawia, że muszla koncertowa jest nie tylko miejscem kulturalnych atrakcji, ale również pięknym elementem przestrzeni publicznej.

dostępność

Obiekt dostępny całą dobę

Koszt wstępu

Nie ma opłat za wstęp

Adres atrakcji

ul. Traugutta, Ciechocinek

Wydarzenia Muszla Koncertowa Ciechocinek

Nadchodzące wydarzenia

Muszla Koncertowa w Ciechocinku jest znana z organizacji różnorodnych wydarzeń, które odzwierciedlają bogatą kulturę i tradycję tego miejsca. W przeszłości miejsce to gościło koncerty muzyki klasycznej, występy zespołów jazzowych oraz folkowych, festiwale muzyczne, a także inne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Każdego roku kalendarz wydarzeń w Muszli Koncertowej wzbogaca się o nowe propozycje, przyciągając zarówno lokalną społeczność, jak i turystów. Dla szczegółowych informacji o aktualnych i nadchodzących wydarzeniach warto odwiedzić oficjalną stronę Muszli Koncertowej w Ciechocinku.