Grota solna Ciechocinek

Grota Solankowa

Grota solankowa to wyjątkowe miejsce, w którym każdy zazna relaksu i odpoczynku. Wnętrze groty solankowej to nic innego jak kilkanaście ton soli. Soli bogatej w mikroelementy potrzebne do stworzenia unikalnego mikroklimatu spotykanego w naturalnych jaskiniach solnych, czy pokładach kopalni soli. Odpowiednia temperatura, wilgotność oraz ujemnie zjonizowane powietrze wpływają korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Specyficzna aura w grocie solankowej stworzona została dzięki odpowiedniemu oświetleniu i nastrojowej relaksacyjnej muzyce oraz wygodnym fotelom.

Lokalizacja groty Solankowej

Godziny Otwarcia groty solankowej

Informacje dodatkowe o Grocie Solankowej

W grocie panuje stała temperatura (20 stopni Celsjusza) i wilgotność (60 procent). W celu zapewnienia komfortu termalnego dla gości przygotowane są koce. Seans w grocie solankowej trwa godzinę. Zaleca się rezerwować miejsca w wyprzedzeniem w celu zapewniania sobie gwarancji wejścia o planowanym przez siebie czasie.

Jak działa grota solankowa?

Przebywanie w grocie solankowej wywiera szereg korzystnych działań na rozmaite dolegliwości naszego organizmu. Pozytywnie oddziałuje m.in. na układ oddechowy. Klarowne powietrze bogate w mikroelementy pozwala na oczyszczenie dróg oddechowych i ułatwia chociażby rozluźnienie mięśni oskrzeli, co jest szczególnie ważne u osób cierpiących na astmę oskrzelową. Pozytywne właściwości groty solnej można także zaobserwować u pacjentów z chorobami układu krążenia, jednym z rezultatów jest wspomaganie regulacji ciśnienia tętniczego krwi.

 

Co to jest grota solankowa?

Grota solankowa Ciechocinek to nieoceniona wartość we wspomaganiu leczenia chorób dermatologicznych i alergii, odnotowuje się łagodzenie objawów łuszczycy przy regularnym korzystaniu z przebywania w grocie. Dzięki usprawnieniu procesów metabolicznych, pobyt w grocie solnej może przyczyniać się do redukcji wagi, wspomagać walkę z cellulitem, a także wpływać na kondycję i wygląd skóry, pozostawiając ją odpowiednio jędrną i oczyszczoną. Ma to znaczenie także w leczeniu zmian trądzikowych.

Dla kogo grota solankowa?

Wyjątkowy mikroklimat groty solankowej Ciechocinek pozwala polepszyć kondycję zdrowotną oraz działa wspomagająco przy leczeniu: przewlekłych nieżytów nosa, gardła, krtani i oskrzeli, infekcji dróg oddechowych, astmy oskrzelowej, pylicy płuc
nawracających przewlekłych zapaleniach zatok, schorzeń dermatologicznych (zapalenia skóry, łuszczycy), alergii. zaburzeń metabilicznych (choroba wrzodowa żołądka, dwunastnicy). nerwic, stanów przemęczenia, spadku odporności na stres, chorób naczyń krwionośnych i serca (niewydolność krążenia, stany pozawałowe).

dostępność

Wymagana wcześniejsza rezerwacja

Kontakt

tel. 604 678 958

Adres atrakcji

ul. Traugutta 5, Ciechocinek