Teatr Letni w Ciechocinku

Teatr Letni

Pod koniec XIX wieku, prowadzący uzdrowiska w Ciechocinku doszli do wniosku, że w mieście musi powstać coś, co przyciągnie jeszcze więcej kuracjuszy i turystów. Wybór padł na Teatr Letni. Goście uzdrowisk – oraz odwiedzające ich rodziny – mieli w wolnym czasie mieć zapewnioną rozrywkę, a w tamtych czasach nic tak nie odprężało, jak dobre przedstawienie. W 1891 roku budynek Teatru Letniego w Ciechocinku zaczął swój żywot. Teatr wyglądał dosyć skromnie, a szybko zyskał ogromną sławę, więc już 10 lat później, ku uciesze publiczności, został rozbudowany. Poszerzono scenę, na widowni zbudowano balkon i jeszcze dwie loże. Trudno było zorganizować wyposażenie, więc z samej Warszawy, z tamtejszych teatrów rządowych, sprowadzono używane fotele na widownię oraz dekoracje na scenę.

Wydarzenia Ciechocinka

Dowiedz się o najbliższych wydarzeniach w teatrze letnim

Obecnie Teatr Letni przy ul. Kopernika w Ciechocinku to niemal punkt obowiązkowy dla każdego kuracjusza i turysty, zaglądających w te strony. Wiosną i latem program obejmuje kilkanaście wydarzeń kulturalnych miesięcznie, organizowanych nawet dzień po dniu. Odbywają się tutaj nie tylko spektakle. Miłośnicy koncertów i kabaretów w Teatrze Letnim w Ciechocinku także znajdą coś dla siebie. To właśnie tutaj odbywa się festiwal „Vistula Sounds

Przy wejściu do obiektu powita ich Jerzy Waldorf, pisarz, publicysta i krytyk muzyczny, znany jako starszy pan z wąsem i z laseczką, no i z nieodłącznym jamnikiem, Puzonem. Pomnik ich obu stoi właśnie przy Teatrze Letnim w Ciechocinku.

Po II wojnie światowej do Teatru Letniego w Ciechocinku zjeżdżały grupy teatralne i ze stolicy, i z okolicy, czyli Bydgoszczy i Torunia. W 1969 roku teatr jednak zamknięto z przyczyn technicznych. Popadł w większą ruinę w czasach PRL, ale odzyskał dawną świetność w 1998 roku, gdy został ponownie otwarty. To Waldorf pomógł odrestaurować ciechociński teatr, inicjując zbiórkę na rzecz odbudowy obiektu.

dostępność

Wymagany wcześniejszy zakup biletu

Koszt wstępu

W zależności od wydarzenia

Adres atrakcji

ul. Kopernika 3, Ciechocinek