atrakcje dla dzieci w Ciechocinku

Ciechocinek dla dzieci

Jeden z najnowszych, i najnowocześniejszych, wodnych placów zabaw znajduje się w Kujawsko-Pomorskiem. To Wodny Plac Zabaw dla dzieci w Ciechocinku (ul. Staszica 6). Dorosłym turystom Ciechocinek kojarzy się z miastem pełnym zieleni, z tężniami, uzdrowiskami, fontannami i dywanami kwiatowymi. Ciechocinek dla dzieci to natomiast przede wszystkim Wodny Plac Zabaw, trzeci spośród największych takich w Polsce. To obiekt niczym aquapark. Został oddany do użytku latem 2018 roku i od tamtej pory cieszy się coraz większą popularnością. Wodny Plac Zabaw zlokalizowany jest blisko tężni, w sąsiedztwie parku linowego oraz kortów tenisowych. Po wielu godzinach zabawy w Parku Wodnym warto zaplanować posiłek. W Ciechocinku jest wiele wyśmienitych restauracji, wiele z nich oferuje również obiady dla grup

Wodny Plac zabaw w Ciechocinku

Baseny letnie w Ciechocinku

W sezonie letnim, właśnie w tym miejscu, na 3000 metrach kwadratowych, życiem tętni Ciechocinek dla dzieci. W kompleksie znajdują się 2 odkryte baseny, do tego kilkumetrowy zamek z fontannami, zjeżdżalnie, ślimaki, drabinki. Do dyspozycji są przebieralnie. Wodny Plac Zabaw w Ciechocinku, chociaż jeden z największych i najmłodszych tego rodzaju obiektów w kraju, został niedawno rozbudowany. Powstały wielgachne zjeżdżalnie. Przybył zespół czterech zjeżdżalni, w tym jedna czterotorowa, pontonowa. Gdy dzieci korzystają z atrakcji w wodnym placu pełnym zabaw, ich rodzice i opiekunowie mogą obserwować poczynania małolatów, siedząc na pobliskich ławkach albo relaksując się na leżakach.Wodny Plac Zabaw w Ciechocinku w sezonie letnim, gdy pogoda dopisuje, jest czynny 7 dni w tygodniu, w godz. 10-18.  Dzieci, które nie ukończyły 10 lat, mogą korzystać z tego placu jedynie pod opieką dorosłych. Ciechocinek dla dzieci to jednak nie tylko Wodny Plac Zabaw. To także parki ciechocińskie, w jednym z nich funkcjonuje plac zabaw dla najmłodszych.

Zapraszają także uzdrowiska, do których z całej Polski zjeżdżają także dzieci, mające różne problemy zdrowotne. W miejscowych sanatoriach odzyskują sprawność, formę i witalność. Miasto warto bowiem zwiedzić także ze względu na jego walory zdrowotne. Tutaj można naprawdę oddychać pełną piersią. To za sprawą tężni powietrze w Ciechocinku pachnie morzem. Tężnie bowiem działają jak gigantyczny filtr powietrza.Chodzi również o lokalne zabytki. Na mapie małego turysty, który pokaże się w Ciechocinku, powinny znaleźć się m.in. punkty: Fontanna Jaś i Małgosia, Fontanna Żaba, tężnie solankowe czy Partery Hellwiga. Nieco starszym dzieciom na pewno przypadną do gustu: Warzelnia Soli, Muszla Koncertowa lub Cerkiew Św. Michała Archanioła. Zabytków i ciekawych miejsc w Ciechocinku jest tyle, że jeden dzień jest za krótki, aby wszystkie na spokojnie obejrzeć i skorzystać ze wszystkich atrakcji. To dlatego warto zatrzymać się w mieście przynajmniej na jedną noc, a jeśli wizyta ma potrwać tylko parę godzin, to dobrze jest zjeść coś smacznego w przerwie zwiedzania.

Zwiedzanie Ciechocinka